Stypendyści ministra zdrowia na rok akademicki 2023/2024

Jak co roku minister wyróżnił studentów uczelni medycznych wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub sportowymi. Wśród laureatów jest ośmioro studentów z naszej uczelni. W trakcie posiedzenia Senatu, które odbyło się 22 kwietnia, studenci odebrali gratulacje od prof. Zbigniewa Gacionga, rektora WUM.

Stypendia otrzymali:

• Grzegorz Procyk
  • Jaromir Jan Hunia
  • Wiktoria Dominika Stańska
  • Jakub Michał Zimodro
  • Przemysław Seweryn Kasiak
  • Agata Maria Gaweł
  • Paweł Franciszek Tyrna
  • Jaromir Bartosz Tomasik

Za jakie osiągnięcia można otrzymać stypendium

Stypendium Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe lub sportowe mogą otrzymać m.in. autorzy lub współautorzy monografii naukowej lub jej rozdziału, autorzy artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach naukowych lub recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowych. Za ważne osiągnięcia uznaje się także udział w projekcie badawczym o wysokim poziomie innowacyjności. Stypendium dostają także studenci m.in. za zajęcie lokaty na podium w uniwersjadzie, akademickich mistrzostwach świata, akademickich mistrzostwach Europy, Europejskich Igrzyskach Studentów. Wniosek o nagrodzenie studenta składa rektor danej uczelni.